Lego Batman

Fantastyczna opowieść i nie lada gratka dla miłośników Lego i wszechmocnego Batmana. Brawurowa animacja Chrisa McKaya podbija serca zarówno małych, jak i dorosłych widzów. Bajka Lego Batman to szalenie inteligentna i przesympatyczna opowieść, w której punktem odniesienia jest list miłosny, którego adresatem jest nasz tytułowy bohater.

Genialna fabuła, śmiała ekranizacja

Oglądając Lego Batman nie można oprzeć się wrażeniu, że takiej wersji ulubionego przez wielu nietoperza jeszcze nie było. Rzeczywiście, to według wielu znamienitych krytyków najlepsza kreacja ten postaci. Naturalnie, to zdanie nie jest odosobnionym głosem płynącym wyłącznie z „fachowej” mównicy, zgodnie potwierdzają je zafascynowani widzowie w każdym wieku.

Przygoda naszego tytułowego bohatera nie rozpoczęła się od tej wielkiej produkcji, ale od roli drugoplanowej w Lego Przygoda. To właśnie tak Batman pojawia się epizodycznie, ale pomimo to zyskuje wielką popularność i sympatię widowni. Nic dziwnego, że twórcy postanowili dla niego stworzyć tak genialny i niepowtarzalny film.
Egocentryczny, nieco infantylny nietoperz podbił serca tak bardzo, że niemal zdominował „Przygodę”. Teraz uzupełnia niedosyt opowiadając swoją imponującą historię.

W świecie klocków

Duńskie klocki, ukochane przez dzieci i dorosłych stały się perfekcyjną scenerią własnego świata. Co rozwiązanie zachwyca i wprowadza w świat animacji powiem prawdziwej nowości i świeżości.

Niegrzeczny i czarny sercem Jocker ponownie przypuszcza atak na Gotham. Jego celem jest miasto, a konkretnie doprowadzenie go do kompletnej ruiny. Tylko zgliszcza są w stanie go usatysfakcjonować, więc robi wszystko, by osiągnąć swój niecny cel, ale przede wszystkim chce sprowokować Batmana. Jocker nosi się z marzeniem, by zyskać przydomek arcywroga, który w jego rozumieniu oznacza splendor i całkowite zwycięstwo.

Podążając w ślad za zamysłem twórców, fabuła ma dwa główne wątki. Pierwsza to nadmieniona już rywalizacja, a raczej relacja z Jockerem, druga z kolei dotyka samotności Batmana. Film jest pełen doskonałych gagów, które w różnym stopniu są bardziej dosadne lub zawoalowane dla dorosłej publiczności. Trudno odmówić takiemu posunięciu swoistego wdzięku i fantastycznej żonglerki gatunkowej. Zgrabnie umiejscowiono walkę zła z dobrem, ubrano uczucia w szaty zrozumiałe dla dzieci, a postacie znane z komiksów nabrały prawdziwego wymiaru i określonego charakteru.

Mroczny Rycerz — fascynacja na ekranie

Jaki jest Mroczny Rycerz? To pytanie fascynuje i pociąga młodych widzów, którzy za sprawą bajki odkrywają trudną przeszłość, niełatwy charakter i iście hulaszcze życie.
W odniesieniu do ekranizacji pojawia się więc w uproszczonej wersji, ale doskonale obrazującej wszystkie wymienione cechy. Trzeba szczerze przyznać, że twórcy to prawdziwi wirtuozi tego obrazu, którzy nie skąpili ani dobrego żartu, ani satyry w najlepszym wydaniu. Zasadniczo Lego Batman jest swoistym zbiorem wielu komiksów, które zostają idealnie przerysowane i ubrane w absolutnie nowatorską formułę.

Animacja warta obejrzenia

Trudno jednoznacznie opisać bajkę Lego Batman. Ta trudność polega przede wszystkim na fenomenalnym przekazie i jego złożoności, którą dzieci odgadują z wypiekami na twarzy.

Z całą pewnością mit Batmana został tutaj uzupełniony o kilka ważnych cech. Bajkowa postać nietoperza jest absolutnie zakochana w samym sobie, ale w miarę upływu czasu ta narcystyczna postawa zmienia się nie do poznania. Lego Batman funduje widzom niezłą lekcję na wielu płaszczyznach. Sama realizacja godna jest najlepszych, światowych nagród — to prawdziwy majstersztyk. Swego rodzaju zaskakującą puentą jest rozwiązanie zawiłych stosunków Jockera i Batmana. Twórcy postawili na ironię, ale uzupełnili ją głębokim, acz przystępnym dla młodego widza morałem. Klocki, które idealnie się łączą, dają koniec samotności, która w istocie nie jest ani przyjemnym, ani tym bardziej pożądanym stanem. Lego Batman to 90 minut wyśmienitej zabawy, do której z pewnością niejedna osoba niejednokrotnie powróci.

Dodaj ocenę bajki już teraz!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...