Minionki

Małe, żółte stworki, do złudzenia przypominające słodkie pastylki całkowicie opanowały dziecięcą wyobraźnię, chociaż trudno nazwać je grzecznymi i pełnymi dobrych cech. Minionki w swoich trzech kinowych odsłonach śmiało przebiły się przez pluszowe i rozczulające postaci innych bajek i w swoim zawadiackim stylu rozkochały w sobie miliony dzieci i dorosłych na całym świecie.

Niespotykana fabuła kontrastu

Fenomen bajek z serii Minionki jest dla wielu absolutną tajemnicą. Minionki to przecież niegrzeczne stworzenia, które wolą brylować przy boku złych kreatur, a czynienie dobra traktują jak kompletną klęskę. Dla niektórych dorosłych widzów może wydawać się to całkowicie pozbawione logiki, tymczasem…
Bajka Minionki opiera się na doskonałym pierwowzorze i scenariuszu, który zdecydowanie jest przemyślany w najmniejszym szczególe. Stworki stworzone do tego, by być towarzyszami najstraszniejszych i złych postaci, zachwycają swoim prostym żartem i kąśliwością, która w ich wydaniu okazuje się wyjątkowo ujmująca. Naturalnie, Bajka Minionki nie propaguje zła jako czegoś godnego naśladowania, ale pokazuje zupełnie inne, wesołe zachowania, perfekcyjnie wpisujące się w świat małych widzów.

Pokochać żółte stworzenia!

Jakie są Minionki? To szalenie sympatyczne, zdecydowanie niefrasobliwe stworki, które bawią do łez i sprawiają, że cały seans staje się świętem dobrego żartu. Nieco gapiowate są bohaterami wielu dziwnych sytuacji, które potrafią zmienić bieg akcji, dzięki czemu każda część bajki trzyma w napięciu do ostatnich sekund. Minionki kochają tarapaty, oczywiście nie planują, że takowe staną na ich drodze, ale jednocześnie niespodziewane sytuacje są niejako wpisane w ich naturę. Niecodzienny język, jakim się posługują, jest w istocie zlepkiem kilku innych. Ten lingwistyczny marazm prowadzi do wielu dziwnych pomyłek i wzajemnego niezrozumienia, które w widowni wzbudzają salwy śmiechu. Liczne wpadki uzupełniają niewybredne żarty, które rzeczywiście mogą nieco szokować dorosłą część widowni. Nader prosta fabuła filmu w połączeniu z bardzo barwnymi postaciami zdecydowanie nadaje określonego kształtu bajce, która zbiera bardzo odmienne, czasem skrajne recenzje.
Trudno doszukać się wielkiego przesłania, niemniej jednak jest to bajka, która pokazuje prawdziwą radość i w prześmiewczy sposób obrazuje zło jako cechę na tyle słabą, by można było z nią walczyć.

Dziecięcym spojrzeniem

Animacja aż kipi od dobrego żartu sytuacyjnego i trafnego humoru w postaci idealnie wkomponowanych gagów. Trudno doszukać się nudy! Minionki to idealny pomysł na rodzinną ucztę rozrywki. Niekwestionowaną zaletą żółtych postaci jest ich spontaniczność i fantazja. Twórcy wybitnie wkomponowali w charaktery Minionków dziecięce spojrzenie i perfekcyjnie wykorzystali kolorowy świat, który jest niesamowicie kuszącym. Swego rodzaju przewrotność bajki, która odmiennie od pozostałych nie pokazuje dobra, została w bardzo dobry sposób skomponowana z tłem muzycznym, zawadiackim i szalonym. Bohaterowie zyskują błyskawiczną sympatię młodszej części widowni, która jest już trzecią częścią całej animacji.
Bajka Minionki to przedziwny hit kinowy skierowany głównie do młodszej widowni. Nie można w niej znaleźć jasnego przekazu, ani też dobrego morału, za to fabuła jest momentami jakby pokrętna. Pomimo tego, stała się jednym z sukcesów wielkiego ekranu, do których chętnie się wraca i który ma wielką moc odprężenia i śmiechu. Dynamika bajki w połączeniu z mistrzowsko wykonaną animacją i mrożącą krew w żyłach historią słusznie wspięła się na szczyt.

Mali recenzenci o Minionkach

Zawadiackie zachowanie stworków szczególnie przypada do gustu dzieciom, a dorosłych niejednokrotnie wprowadzają w osłupienie — musimy pamiętać, że dzieci nie rozbudowują określonych i doskonale przedstawionych sytuacji, a tym samym odbierają wyłącznie sympatię i radość. Mali widzowie pytani o opinie o Minionkach zgodnie podkreślają, że są to przezabawne postacie, które bawią, a czasem nawet wzruszają. Oglądający bajkę chłopcy ocenili ją jako kino akcji … A jak wy ocenicie Minionki? Czy uda się im wejść w układ ze Scarlett O’Haracz i zrealizować niecny plan?

Twórcy przygotowali aż trzy odsłony w postaciach : Minionki — Jak ukraść księżyc; Minionki rozrabiają oraz Minionki 3.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnio: 4,00 z 5)
Loading...