Sekretne Życie Zwierzaków Domowych

Nasi pupile — pieski, kotki i inne zwierzęta — są naszymi kompanami podczas zabawy i towarzyszą nam w chwilach smutku. Wydaje się, że wiemy o nich praktycznie wszystko. Są grzeczne, ułożone, zabawne i ponad wszystko są tylko zwierzakami, które, gdy my wychodzimy z domu, w oczekiwaniu na nasz powrót śpią — przynajmniej tak myślimy. W rzeczywistości nasi ulubieńcy tylko czekają na ten moment, w którym zatrzaskujemy drzwi i rozpoczynają swoje „prywatne” życie. Czy wiecie, co robią Wasi ulubieńcy, gdy Wy jesteście w przedszkolu i szkole? Bajka Sekretne Życie Zwierzaków Domowych pokaże Wam ten nieznany dotąd świat.

Pupile w niecodziennej sytuacji

Bajka Sekretne Życie Zwierzaków Domowych to prawdziwa przygoda, która pełna jest zaskakujących i niecodziennych momentów. Masujący się robotem kuchennym zabawny jamnik to tylko jeden z przykładów tego, w jaki sposób bawią się zwierzęta, gdy nas nie ma w domu. Otwarcie lodówki to błahostka dla super mądrego i sprytnego kota. Bez najmniejszej wątpliwości bajkę można zaliczyć do kina przygodowego dla dzieci, które przede wszystkim cieszy, ale także uczy.

Miejska sceneria, w której odnajdują się udomowieni dwaj przyjaciele, jest głównym miejscem akcji. Psy — słodki terrier Max oraz ogromy i kudłaty Duke. Max od wielu lat jest pupilem Katie, która nie szczędzi mu przyjemności. Pewnego dnia jego monopol na bycie jedynym czworonożnym ulubieńcem traci rację bytu. Katie prowadza do domu Duka. Niestety, wszystko wskazuje na to, że pieski nie przepadają za sobą, co więcej, po prostu się nie cierpią. Bieg wydarzeń sprawia jednak, że w obliczu wielkomiejskiej dżungli, w której znajdują się sami całkowicie przez zrządzenie losu, stają się dla siebie prawdziwymi przyjaciółmi pokonującymi przeszkody.

Max i Duke mają swoich zwierzęcych przyjaciół i podczas gdy sami zmierzają się z kolejnymi niebezpieczeństwami podczas powrotu do domu, ci nieustannie ich szukają. Do całej opowieści wkrada się niebezpieczny i szalenie przebiegły Tuptuś — na pozór słodki króliczek, który chce uprzykrzyć życie pieskom.
Dwaj bohaterowie podczas swojej nieplanowanej wędrówki przez Nowy Jork odkrywają prawdziwy i niestety mało przyjemny zwierzęcy świat, który przenosi się do kanałów. To właśnie w tychże mrocznych i nieprzyjemnych miejscach bez wygód mieszkają zwierzaki, które zostały wyrzucone z domu. Najczęściej są to skrzywdzone postacie, których historia nie budzi radości. To właśnie na ich czele stoi nasz czarny charakter — Tuptuś. Czy naszym uroczym pieskom uda się wrócić do domu cało i zdrowo? Zobaczcie sami — bo warto.

Warto czy nie warto?

Bez najmniejszej wątpliwości bajka Sekretne Życie Zwierzaków Domowych jest opowieścią, która spodoba się małej widowni. Dobrze znani z innych fantastycznych bajek twórcy – Chris Renaud i Yarrow Cheney – w piękny sposób pokazali najważniejsze klucze wrażliwości i odpowiedzialności. Ukazanie zwierząt w sposób „domowy” i „miejski” w naturalny sposób przenoszą widzów do dwóch światów — tego, który poniekąd znamy i tego, o którym nie mamy pojęcia. Poruszony zostaje bardzo ważny temat odpowiedzialności za czworonogi, które zamierzamy przygarnąć pod swój dach. Perfekcyjnie została wyjaśniona kwestia tego, że żadne zwierzątko nie jest istotą bez uczuć i żadne nie może stać się kaprysem na chwilę. Bajka Sekretne Życie Zwierzaków Domowych to także opowieść o przyjaźni, miłości i lojalności ubrana w wiele śmiesznych, ale też wzruszających scen. Brawurowe akcje, liczne gagi i przepięknie przerysowana sceneria Nowego Jorku sprawiają, że bajka jest jedną z tych, które dzieci po prostu zapisują jako ulubione. Chociaż można spotkać się z wieloma różnymi opiniami na temat filmu, to recenzje dzieci i ich reakcje powinny być głównym miernikiem-i tak jest w tym przypadku. Zachwyconymi widzami byli 4-latka, 6-latka oraz dwoje przedstawicieli „starszyzny” w wieku 14. i 19 lat. Serdecznie polecamy — zajrzyjcie do świata zwierzaków.

Dodaj ocenę bajki już teraz!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Jeszcze nie oceniono)
Loading...