Trolls

Fascynująca przygoda w świecie przemiłych stworzeń, które noszą fantazyjne fryzury to zaproszenie zarówno dla małych i większych widzów. Nowa animacja DreamWorks to ukłon w stronę krainy muzyki łatwo zapisującej się w pamięci. W istocie Trolle to rzeka pełna popkulturowych przebojów, idealnie wpisujących się w nieskomplikowaną, zabawną fabułę.

Piękny, kolorowy świat

Kolorowe, rozśpiewane stworki z fryzurami, które naprawdę zaskakują tak ułożeniem, jak i kolorystyką zdecydowanie zaskarbiają sobie miejsce w sercach dzieci. Nic dziwnego, oprócz tego, że są przedziwne, to robią wszystko, co dzieci uwielbiają — bawią się, żartują i śmiało pokonują kolejne wyzwania. Trolle mają wielką misję — stawienie czoła żarłocznym gigantom, ale z tej „walki” wychodzą oczywiście zwycięsko i z fasonem.

Dorośli mogą skojarzyć życie bohaterów z czasami hippisowskiej fascynacji. Rzeczywiście, animacja to przede wszystkim pokazanie wielkich wartości, jakimi są przyjaźń, miłość i wzajemna pomoc. Przedstawiona w bajce natura jest majstersztykiem animacji, z której słynie studio — cukierkowa, kolorowa, niemalże tęczowa kraina zaskakuje i przyjaźnie zaprasza do jej poznania. Mali widzowie z pewnością pokochają bohaterów będących istotami szalenie miłymi, kochającymi naturę i dobro.

Przede wszystkim dobro i zabawa

Dynamiczna opowieść, w której muzyka jest jednym z głównych przekaźników, opiera się na czynieniu dobra i przeciwstawianiu się temu, co złe i nieuczciwe. Bajka Trolls jest jak przekaz dobrej, optymistycznej energii rozświetlającej buzie małych widzów od samego początku.

Do świata małych stworków wkradają się co rusz nieproszeni i zdecydowanie niemili goście – Bergenoweie. Są oni przeciwieństwem Trolli, mieszkają w okropnych mieszkaniach, są okropni i nieustannie złośliwi. To właśnie Bergenowie są największym zmartwieniem przemiłych i przyjacielskich stworków. Kiedy Poppy — jedna z najfajniejszych trollek, postanawia udzielić pomocy i wyrusza z misją ratunkową, niespodziewanie wkracza w nieznany świat, który będzie dla niej i jej przyjaciół nie lada wyzwaniem.

Wszystkiemu winni są oczywiście ogrowaci Bergenowie, którzy są szczęśliwi jedynie wtedy, gdy zrobią komuś krzywdę lub zjedzą trolla. Pewnego dnia ich kucharka odkrywa kryjówkę małych stworków i niestety porywa część z nich. Mali widzowie z pewnością dostaną wypieków na twarzy — w końcu ktoś chce skrzywdzić ich ulubieńców, ale na całe szczęście bajka Trolls to hołd dla przyjaźni ponad wszystko. Dzielna Poppy nie zamierza czekać aż stanie się nieszczęście. W swoją podróż ratunkową zabiera — o dziwo! – największego i przede wszystkim jedynego marudę w tym wesołym towarzystwie. Jak to się skończy i czy porwane trolle zostaną uwolnione? Pozwólcie się porwać magii niezwykłego świata i sami zobaczcie jak Poppy poradzi sobie z okropnymi Bergenami.

Kilka bajek w jednej

DreamWorks nie uciekł od dobrych i sprawdzonych motywów z innych bajek. Dlatego widzowie oglądający najnowszą animację odnajdą w niej szczyptę Kopciuszka czy Shreka. Takie zapożyczenie czy delikatne wzorowanie nie przeszkodziło na szczęście w stworzeniu absolutnie nowej i wciągającej opowieści. Mali widzowie nie będą mogli oderwać oczu od cudownego świata ich nowych przyjaciół. Prosta, acz trafiająca w punkt fabuła, pokazuje dzieciom, jakie wartości należy pielęgnować, a widzom pełnoletnim przypomina jak fajnie jest czasem wrócić do dziecięcej rzeczywistości.

Polski dubbing został wykonany perfekcyjnie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę tłumaczenie utworów tj. Get Lucky” lub “Can’t Stop the Feeling”. Dodajmy, że współtwórcą animacji był Justin Timberlake.

 

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...