Zwierzogród

Prawdziwy bajkowy majstersztyk wytwórni Walt Disney Pictures — bajka Zwierzogród — to finezyjne połączenie różnych gatunków, począwszy od opowieści obyczajowej po dobry kryminał. Milusińscy będą zachwyceni światem, który zostanie im przedstawiony, rzeczywistością, w której najważniejsze punkty wrażliwości zostaną nasycone, a radość sięgnie zenitu.

W fascynującej i nieznanej nam krainie….

Początek bajki — nieco teatralny — ma swoje określone przesłanie. Twórcy postarali się o to, by młody widz mógł poznać przyszłych bohaterów niemalże od kołyski. Fantastyczne, skrótowe przedstawienie stawia na wysoki poziom całego filmu, który rzeczywiście ma wiele do przekazania.

W tym niecodziennym świecie wszystkie zwierzęta — bez najmniejszego wyjątku- żyją w doskonałej komitywie. Nie ma znaczenia czy mówimy o okazach drapieżnych, czy tych zgoła łagodnych. Tutaj pojęcie brutalności po prostu nie istnieje. Taki zabieg pozwolił na wyniesienie na sam piedestał istotnych wartości.

Główną bohaterką tej niesamowitej opowieści jest przepiękna i zwinna króliczka Judy, która od najmłodszych lat chciała wstąpić w zaszczytne szeregi policji. Marzenia stają się rzeczywistością i nasza uszata bohaterka zostaje policjantką, chociaż jej rodzice nie są zachwyceni tym pomysłem. Początek pracy nie jest jednak imponujący. Pomimo tego, że Judy była najlepszą adeptką Akademii Policyjnej, zostaje zdetronizowana i wyznaczona do nudnego pilnowania parkomatów w Zwierzogrodzie. Na szczęście ta próba nie zniechęca jej, a splot wydarzeń daje możliwość do wykazania się i poprowadzenia prawdziwe kryminalnej i skomplikowanej akcji. Kiedy w mieście zaczynają znikać drapieżniki, Judy zostaje skierowana do rozwikłania tej mrocznej zagadki. Dzielna króliczka i szczwany lis Nick wyruszają do akcji, podczas której spierają się, żartują, ale jednocześnie uzupełniają się i śmiało dążą do celu.

Humor najwyższych lotów

Kreacje Disney’a to niezmiennie perfekcyjna harmonia najważniejszych dla młodego widza elementów. W tym przypadku nie jest inaczej, ale jest zdecydowanie najlepiej. Humor nie jest ani zbyt płytki, ani nader przesadzony, co więcej mamy go dokładnie tyle, ile potrzeba. Wymieszanie kilku gatunków filmowych stworzyło nieprawdopodobną akcję, która sprawia, że bajka Zwierzogród jest opowieścią oglądaną z zapartym tchem.

Odnajdziemy w niej wiele kluczowych i ważnych przesłań, począwszy od wytrwałości w dążeniu do celu i pokonywaniu przeszkód, po zdobywanie przyjaźni. Śmiało można powiedzieć, że bajka Zwierzogród to najbardziej wartościowe dzieło wytwórni od lat. Nie można nie zauważyć także fenomenalnej animacji, w której dosłownie wszystko jest perfekcyjne. Widz może odnieść wrażenie, że jest uczestnikiem wszystkich wydarzeń, że zna tę krainę, chociaż w niej nie był. Takie sprytne nawiązania do połączenia baśniowej scenerii z oczywistością miejsc nam dobrze znanych już od pierwszych minut filmu buduje żywą relację, a widzowie niemalże uczestniczą w każdej akcji.

Nie tylko dla małych

Bez najmniejszej wątpliwości bajka Zwierzogród to fantastyczna rozrywka zarówno dla małych widzów — co jest oczywiste — jak i dla dorosłych. Co więcej, bez względu na kategorię wiekową i preferencje filmowe każdy znajdzie tutaj coś, co stanie się inspiracją, dlatego możemy być pewni, że po seansie jeszcze długo będziemy cytowali fenomenalny żart i przytaczali wartościowe sytuacje. Pomimo tego, że jest to najdłuższa, bo trwająca 108 minut animacja Disneya, nie można powiedzieć, że jakiś moment można było w niej pominąć. To świadczy o spójności i wartości filmu, w którym przepięknie pokazana jest przyjaźń, miłość, lojalność, oraz pokonywanie swoich lęków i słabości. To taka bajka, do której chętnie się wraca i to nie jeden raz.

 

Oceń bajkę już teraz!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...